Szale orientalne

Szale orientalne kojarzą się z elegancją i luksusem.

Utkane z jedwabiu i kaszmiru, szlachetnych i drogich włókien, prezentują się wyjątkowo. Kaszmir nadaje szalom orientalnym puszystości, jedwab natomiast charakteryzuje się lekkością, połyskiem i jest bardzo przyjemny w dotyku.Szal orientalny z paszminy, czyli mieszanki kaszmiru i jedwabiu, posiada cechy termoizolacyjne. Paszmina jest ona sześciokrotnie cieplejsza od wełny.Ten modny dodatek, jakim są szale orientalne, wybierają kobiety na całym świecie. Wiele sław chętnie nosi szale z paszminy, ze względu na elegancję i walory estetyczne. Wielu światowych projektantów wykorzystuje paszminę w swoich kolekcjach.

Jak rozpoznać orientalne szale zrobione z oryginalnej paszminy?

Prawdziwa paszmina, z której wykonane są szale jest droga. Jeśli cena takiego szala nie jest wysoka, to powinno wzbudzić podejrzenie czy jest to prawdziwa paszmina. Szale zrobione z tej tkaniny są niezwykle lekkie, ważą około 200 gramów. Oryginalne włókna paszminy specjaliści barwią przed utkaniem szalu, dlatego chcąc przekonać się czy nie jest to podróbka, możemy poluzować supełki na końcu szala i przekonać się czy nie będzie tam białych pęczków. Szale, które barwi się w całości nie są oryginalne.

Jak nosić i z czym zestawiać szale orientalne?

Najczęściej szale nosimy na szyi i owijamy się nimi być ochronić się przed chłodem. Orientalne szale są jednak tak eleganckie, że mogą posłużyć jako dodatki do wizytowych stylizacji. Mogą okalać ramiona luźno opadając lub też można je wiązać na supeł. W chłodne letnie dni można też uwiązać je w biodrach tworząc pareo. Szale orientalne pasują do codziennych stylizacji. Doskonale komponują się z jeansami, koszulą czy t-shirtem. Uzupełnią eleganckie stylizacje. Dzięki szalom, można maskować niedoskonałości sylwetki.

Showing 1–8 of 21 results